ترفندهایی برای نگهداری انواع لباس

با توجه به وضع موجود کرونایی و بازار و قیمتهای موجود لباسها و همچنین قدرت خرید اکثر مردم که رو به پایین است. نگهداری از انواع لباس برای عموم مردم حائز اهمیت میباشد. ما در این مقاله از دنیزیول قصد داریم چند ترفند در نگهداری لباس را با شما بررسی کنیم.

خرید مناسب

در خریدتان دقت کافی را داشته باشید. سعی کنید پارچه‌ای را برای لباستان انتخاب کنید که از کیفیت خوبی برخوردار باشد. با توجه به نکاتی که در این مطلب ارائه میشود اولین قدم خرید مناسب است. و اما اگر احیاناً جنسی را انتخاب کردید که از این گزینه برخوردار نبود میتوانید با نکاتی که در این مطلب وجود دارد در نگهداری صحیح لباس کوشا باشید.

نگهداری لباس

نگهداری لباس 

در نگهداری اصولی لباس تا میتوانید سلیقه به خرج دهید و از تنبلی در این مورد جداً خودداری کنید. لباسهایی که قابل تا شدن نیستند یا سخت تا میشوند را در چوب لباسی قرار دهید و در کمد آویزان کنید، در مقابل لباس‌هایی مانند تیشرت و لباس‌هایی که راحت تا میشوند را مرتب تا کنید و در کمد قرار دهید.

بعد از درآوردن لباس از تن حتما آن را آویزان یا تا کنید. چروک شدن لباس و اتو کردن زیاد آن باعث کم شدن عمر لباس میشود.

جدا کردن لباس‌های مناسبتی از دیگر لباسها

لباس‌های مجلسی را از لباس‌هایی که روز‌مره استفاده میکنید، جدا کنید. زیرا لباس‌های مجلسی بسیار کمتر از لباس‌های معمولی و روزمره‌تان مورد استفاده قرار میگیرد. حتی کفش‌های مجلسی‌تان را نیز باید در جعبه‌ای قرار دهید که تا استفاده بعدی آسیبی نبیند.

 

شستشوی لباس‌ها

شستشوی لباس

ترفندهایی برای نگهداری انواع لباس

 

در شستشوی لباس‌ها دقت داشته باشید لباس‌هایی که رنگ میدهند را از بقیه لباس‌ها جدا کنید. یا اینکه لباس‌های رنگ روشن و تیره را جداسازی کنید، در غیر اینصورت با ترکیب همه نوع رنگ لباس‌ها احتمال آسیب دیدن لباس‌هایتان را شاهد خواهید بود.

دقت داشته باشید در شستشوی لباس وسواس را کنار بگذارید و حدالمکان از شستشوی زیاد اجتناب کنید. در شستشوی بیش از حد لباس جدای از اینکه کیفیت و جنس لباس هم خوب باشد به رنگ و جنس آن آسیب وارد میکند.

در شستشوی لباسهای پشمی از آب سرد استفاده کنید. زیرا بافت لباس‌های پشمی بطوری است که آب گرم باعث از هم جدا شدن بافت‌های آن میشود. پس سعی کنید از آب سرد و مواد شوینده مناسب استفاده کنید.

در شستن لباس، هواستان به شوینده‌هایی که استفاده میکنید، باشد زیرا در برخی موارد امکان دارد شوینده با جنس لباس و آنزیم‌هایی که دارد متفاوت باشد و باعث آسیب رساندن به لباستان شود.

بعد از شستشوی لباس برای خشک کردن آن از هوای طبیعی استفاده کنید. برای چروک نشدن لباس‌هایتان میتوانید آن را در چوب لباسی قرار داده تا خشک شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *