4 لباس پاییزه واجب برای مردان شیک پوش

پاییز یکی از زیباترین فصل‌های سال است. تفاوت اساســی بین فصل پاییز و بقیه فصل‌ها وجود دارد. بر خلاف فصل‌های دیگر، پاییز دربرگیرنده فصل‌های دیگر است بطوری که در طول یک روز هم شاهد هوای گرم و هم شاهد هوای سرد هستیم. با این تفاسیر شما باید در این فصل لباســی را بر تن کنید که در مقابل سرما و گرمای پیش بینی نشده در امان بمانید و در آن واحد خوشتیپی و خوش استایلی خودتان را رقم بزنید. ما در این قسمت از آموزش‌های دنیزیول قصد داریم به معرفی تعدادی از لباس‌های پاییزه مردان بپردازیم. در ادامه همراه ما باشید…

لباس پاییزه انواع بافت مردانه

 

لباس‌های بافتنی یکی از پرطرفدارترین لباس‌های پاییزی و زمستانی بین خانم‌ها و آقایان هستند. انواع مدل لباس بافتنــی مردانه وجود دارد که می‌توانید با ایده گرفتن از آن‌ها انواع پلیور، ژاکت، جلیقه و… را ببافید این لباس‌های بافتنی مردانه مدل‌های پیچ، لوزی و برگ دارند که جزو بهترین مدل‌های لباس بافتنی محسوب می‌شوند. لباس‌های بافتنــی مردانه در انواع یقه ایستاده، یقه اسکی، یقه گرد، یقه هفت وجود دارند که انتخاب آن‌ها بستگی به سلیقه فرد دارد. بهترین رنگ برای لباس بافت مردانه طوسی، مشکی، کرم و قهوه‌ای است.

لباس پاییزه ژاکت

پليور و ژاکت مردانه نقش مهمی در شیک پوشی در روزهای سرد زمستان دارد. تمام آقایان شیک پوش به اهمیت آن واقف و وقت زیادی برای پیدا کردن یک پلیور مردانه صرف می‌کنند. اگر بخواهیم یک تعریف کلی در این باره داشته باشیم. ژاکت یا پلیور پوشاکــی است آستین بلند جلو باز که با دگمه یا زیپ بسته می‌شود و برای بخش بالایی بدن که از زیر گردن تا کمر آدمی کشیده شده‌است و از بدن در برابر سرما پشتیبانی و نگهداری می‌نماید.

 

ژاکت‌ها دارای آستین هستند به ژاکت بی‌آستین جلیقه گفته می‌شود. هم چنین بیش‌تر ژاکت‌ها چسبان بوده و به بدن آدمی می‌چسبند و کمتر از کت ایزوله هستند.

سویشرت

 

سویشرت که در زبان انگلیسی به آن (Jumper) جامپر می‌گویند شباهت بسیاری به هودی دارد و در اکثر مواقع در ایران به اشتباه به هودی نیز سویشرت می‌گویند. سویشرت را می‌توانید مانند هودی همراه با زیپ یا دکمه تهیه کنید، با این حال مدل پرطرفدار سویشرت، به صورت جلو بسته و بدون زیپ و دکمه است. سویشرت‌ها برخلاف هودی‌ها بدون کلاه هستند و همین علت باعث تفاوت آنها با هودی‌ها است. سویشرت را می‌توانید مانند هودی همراه با زیپ یا دکمه تهیه کنید، با این حال مدل پرطرفدار سویشرت، به صورت جلو بسته و بدون زیپ و دکمه است.

هودی

هودی لباســی است که معمولاََ به صورت اورسایز دوخته می‌شود. دو ویژگی مهم هودی‌ها که شاید با آن‌ها مشهور شده‌اند، کلاه و جیب بزرگ جلوی آن‌هاست. این دو ویژگی باعث شده است که هودی محبوبیت بسیاری پیدا کند. هودی‌ها معمولا زیپ یا دکمه ندارند و جلو بسته هستند. البته در برخی موارد سویشرت و هودی هر دو بدون زیپ دوخته می‌شوند. یکی از نکات جالب در مورد هودی‌ها طرح‌های روی آن‌هاست.

 

از آنجایی که این نوع لباس معمولاََ به صورت جلو بسته طراحی می‌شود، می‌توان طرح‌های متنوع‌تری روی آن پیاده سازی کرد. در صورتی که این طرح‌ها روی سویشرت پیاده شوند، وسط طرح روی زیپ سویشرت می‌افتد و جلوه خود را از دست می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *