4نکته بسیار مهم در خرید لباس کودک

لباس کودک لباسی است که برای کودکان ساخته میشود، و اما نکاتی که برای ما اهمیت دارد این است که در انتخاب لباس کودک چه مواردی را باید در نظر بگیریم که خرید لباس برای کودکمان را آسان‌تر کنیم. ما در این مقاله از دنیزیول قصد داریم به این نکات اشاره کنیم در ادامه همراه ما باشید…

سایز

سایز

سایز یا اندازه لباس کودک یکی از نکات بسیار حائزاهمیت است. در انتخاب سایز لباس کودک، معیار یا الگوی خاصی وجود ندارد در برخی از انواع لباس‌ها این سایز‌بندی براساس سن نوزاد دسته‌بندی می‌شوند. در این نکته با توجه به رشد سریع کودک شما میتوانید یک سایز بزرگ‌تر را برای دلبندتان در نظر بگیرید، به این دلیل که هم راحتی فرزند و هم به دلیل نرم و لطیف بودن استخوان‌بندی کودک، لباس مانع رشد اعضای بدن کودک نشود.

برای انتخاب درست لباس کودک اگر کودکتان را به همراه ندارید میتوانید از لباس‌هایی که در حال حاضر دارد کمک بگیرید تا یک انتخاب درست، در انتخاب سایز لباس دلبندتان داشته باشید.

لباس بچه

جنس لباس

برای خرید لباس کودک باید به جنس لباس توجه کنید. با توجه به فعالیت زیاد کودک و لطافت پوست او به دنبال لباس‌های با ضخامت نخ مناسب و جنس نخ با کیفیت باشید. راهکار مناسب برای اینکه بدانید جنس با کیفیت را خریداری میکنید، ابتدا با لمس لباس متوجه ضخیم بودن آن خواهید شد در ادامه لباس را جلوی نور بگیرید در حالیکه طرف دیگر آن لباس به راحتی معلوم باشد، درباره خریدش بیشتر فکر کنید.

نکته: منظور از ضخیم بودن پارچه این نیست که شما باید از لباس‌های کرک دار استفاده کنید. جنس لباس ضخیم به دلیل دوام آوردن برای کودکان پر جنب و جوش است. در نتیجه برای کودکان لباس‌های نرم و پنبه‌ای توصیه می‌شود.

سایز

رنگ لباس

در خرید لباس کودک از انتخاب رنگ‌های خیلی روشن مانند سفید و لباس‌های تک رنگ روشن بپرهیزید. زیرا کودکان مانند بزرگترها نمی‌توانند مدام به تمیز ماندن لباسشان توجه کنند. پس اگر روی این مورد حساس هستید میتوانید از لباس‌های رنگ تیره به ویژه از لباس‌های رنگ شلوغ که چرک را به خود نمی‌گیرند استفاده کنید.

نکته: پیشنهاد ما به شما این است که هرروز لباس کودکتان به ویژه نوزادان را عوض کنید.

به سلیقه کودکتان احترام بگذارید

کودکان از چهار سال به بعد به دنبال لباس‌هایی که با چهره شخصیت‌های کارتونی تولید میشوند، هستند. لباسی بخرید که کودکتان خودش به تن کند. کودکان از لباس‌هایی که خوششان می‌آید تلاش می‌کنند خودشان بر تن کنند جدای از این امر باید کودکتان را از همان ابتدا به اینکار تشویق کنید. پس به ویژگی‌های زیر در این باره دقت فرمایید.

بچه گانه

  • از خریدن لباس‌های بسیار تنگ بپرهیزید. و در مقابل از خرید لباس‌های خیلی گشاد هم بپرهیزید. باید لباس طوری باشد که نه خیلی راحت و نه خیلی سخت از بدن کودک دربیاید.
  • از خریدن لباس‌های با تزئینات زیاد بپرهیزید به این دلیل که کودکان کنجکاو هستند و هر چیزی را پیدا کنند در همان ابتدا میخواهند تعمش را بچشند.
  • لباسی را بخرید که جدای از سادگی پوشاندن آن به بدن کودکان آسان باشد.
  • لباسی انتخاب کنبد که زیپ آن سفت و محکم نباشد.

سخن پایانی

با این نکات و اهمیتشون که به شما گفتم امیدوارم انتخاب خوبی در لباس کودکتان داشته باشید. و اگر مطالب براتون جالب بود به محصولات‌ما که همه‌ی این نکات در اونها رعایت شده رو ملاحضه بفرمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *