8 نکته سریع و کلیدی برای خریدآنلاین

خریدآنلاین قطعاً فواید خود را دارد. نیازی به انتظار در صف، یا دردسر‌های بیرون رفتن از خانه در ایام کرونایی نیست. گرچه می‌تواند مزایای زیادی داشته باشد، اما می‌تواند چند ایراد هم داشته باشد. مانند عدم ارسال سفارش، سایز و لباس مورد نظر.

1.اندازه‌های خود را در خریدآنلاین بدانید.

8 نکته سریع و کلیدی برای خریدآنلاین

در حال حاضر، همه ما می‌دانیم که اندازه‌ها بسته به مارک و حتی دسته‌ای از محصولات تولید شده متفاوت هستند. با یک راهکار سریع مانند رفتن به رختکن و پرو لباس، به راحتی در فروشگاه خرید می‌کنید، اما با خریدآنلاین، قضیه یک مقدار فرق میکند. در ابتدای کار باید متر را بردارید و اندازه نیم تنه، کمر، باسن را یادداشت کنید.

نمیدانید از کجا شروع کنید؟ به خیاط یا خیاط محلی خود بروید و از آنها بخواهید که این کار را برای شما انجام دهند. این اطمینان می‌دهد که دقیق‌ترین اندازه گیری‌های ممکن را خواهید داشت.

 

2.نمودارهای اندازه را در خریدآنلاین بررسی کنید.

خریدآنلاین

نگاهی به نمودار اندازه در وبسایت خود طراح، قبل از خرید ایده بدی نیست. زیرا مواردی که سایت‌های خرید آنلاین از آنها استفاده می‌کنند بیشتر راهنمای کلی برای هر چیزی در سایت آنها هستند. بنابراین حتی در نمودار سایت خرید آنلاین آمده است که شما باید شلوار جین خود را در اندازه 38 سفارش دهید، این شرکت ممکن است توصیه کند تا 40 را انتخاب کنید. یکی دیگر از مواردی که ممکن است بخواهید به آن نگاه کنید اندازه مدل است. قد او می‌تواند گاهی اوقات به شما ایده دهد که یک قطعه در واقع کوتاه یا برای شما بلند است.

3.دیدگاه مشتری‌ها را در خریدآنلاین حتما بخوانید.

خریدآنلاین

در خریدآنلاین بررسی دیدگاه‌های آن محصول اطلاعات بسیار ارزشمندی هستند. زیرا دیدگاه واقعی در مورد لباس مورد نظر شما را به شما ارائه می‌دهند. برای دریافت نظرات مربوط به اندازه مناسب و جنس لباس حتما نظرات را بخوانید تا ایده بهتری از اینکه آیا مورد با اندازه واقعی متناسب است یا اینکه باید اندازه آن را بالا یا پایین کنید.

 

4.جنس لباس :

 

جنس لباس به اندازه‌ی سایز آن مهم است. هیچ چیز بدتر از این نیست که سرانجام بعد از دریافت سفارشتان ببینید آن محصول جنس خوبی ندارد یا متوجه شوید که پارچه مانند کاغذ سنباده است. از آنجا که شما نمی‌توانید پارچه را لمس کنید و اغلب نمی‌توانید بافت یک قطعه را فقط با دیدن عکس تشخیص دهید، بهتر است با محتوای پارچه آشنا شوید. مانند اینکه چند درصد از پنبه تشکیل شده است یا چه مقدار ان پلی استر است.

 

کمد خود را مرور کرده و لباس‌هایی را که بیشتر دوست دارید و همچنین هر لباسی که با پوشیدن آن احساس خارش، گرفتگی یا ناراحتی می‌کنید را پیدا کنید. ترکیبات مواد آنها را یادداشت کنید و هنگام خرید آنلاین از آنها به عنوان یک مرجع استفاده کنید. اگر می‌دانید که از پلی استر متنفر هستید و لباسی که قصد خرید آن را دارید درصد مواد تشکیل دهنده آن پلی استر است را نخرید.

 

5.به ویدیوی لباس که تن مدل است، نگاه کنید.

عکس‌ها می‌توانند فریبنده باشند، بنابراین اگر فرصتی برای دیدن یک لباس در تن مدل به صورت ویدیو دارید به هیچ عنوان از دستش ندهید.

 

6.انعطاف پذیر باشید

توجه داشته باشید که نحوه نمایش یک رنگ بر روی صفحه نمایش ممکن است به طور یکسان در شخص معلوم نشود. نه تنها این، بلکه رنگ همچنین می‌تواند از یک دسته به دسته دیگر تغییر کند. گرچه باید آماده باشید تا لباس‌های شما کمی متفاوت به نظر بیاید. اگر یک درصد با انتظارات تنظیم شده‌ی شما مطابقت ندارد (مانند آبی فیروزه‌ای که آبی کم رنگ باشد)، قطعاً آن را پس بگیرید.

 

7.نگاهی به قوانین و  مقررات خرید در سایت بیندازید.

حتی اگر همه مراحل بالا را دنبال کرده باشید، ممکن است اتفاق نا امید کننده‌ای پیش بیاید. قبل از سفارش تمامی نکاتی که فروشگاه آنلاین برای مشتریان خود در نظر گرفته را حتما مطالعه نمایید. مواردی که باید مد نظرتان باشد: ارسال رایگان، مدت زمانی که باید محصول را پس بفرستید، آیا می‌توانید مبادله انجام دهید یا خیر، اگر بازگردانی در فروشگاه انجام شود و هزینه بازپرداخت وجود دارد.

 

8.فروشگاه‌های مورد علاقه ی خود را لیست کنید!

توجه داشته باشید لیستی از سایت‌های فروشگاهی آنلاین که از آنها خرید کرده‌اید را درست کنید و اندازه‌های سفارش داده شده و مناسب بودن آنها را یادداشت کنید. این کار خریدهای آینده را بسیار راحت‌تر می‌کند. نه تنها سابقه مارک‌های موردعلاقه خود را خواهید داشت، بلکه حدس و گمان پیرامون نحوه عملکرد کالاهای آنها را نیز کم خواهد شد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *