ترند چیست؟ تعریف و مثال و تاریخچه آن در مد و فشن

در سالهای اخیر کلمه ترند برایمان بسیار آشناست. ترند گرایش همان چیزی است که در یک برهه از زمان، خاص یا محبوب می‌شود. این گرایش معمولاً به سبک خاصی در مد یا سرگرمی اشاره دارد.

یک ترند به سادگی منعکس کننده آنچه در هر زمان مشخص به نظر می‌رسد است. گرایش می‌تواند در هر زمینه‌ای باشد ترند در دنیای فش، ترند در شبکه‌های اجتماعی و فقط نشان دهنده مد، فرهنگ پاپ و سرگرمی نیست. بسته به شاخص‌های اقتصادی، یا روند سیاسی منعکس کننده شرایط فعلی یک کشور، ممکن است روندی صعودی یا نزولی وجود داشته باشد. برخی از روندها سرگرم کننده هستند، برخی افسانه، برخی وحشتناک، اما هر چقدر که دوام بیاورند، مطمئن باشید که همیشه یک روند جدید برای جایگزینی روند فعلی وجود دارد.

معنی ترند

ترند در اصطلاح به معنی روند است که روند خود، یک جهت کلی است که در آن چیزی تغییر می‌کند، توسعه می‌یابد یا به سمت آن منحرف می‌شود. این اصطلاح همچنین ممکن است به معنای یک مد باشد. فعل «روند» به معنای توسعه یا تغییر در جهت کلی است. در دنیای رسانه‌های اجتماعی، اگر موضوعی گرایش پیدا کند، موضوع بسیاری از پست‌ها است.

ترند چیست؟

به زبان ساده ترند شدن به معنای فراگیر شدن و مورد توجه قرار گرفتن است. البته این واژه در حوزه‌های مختلف ممکن است معانی متفاوتی داشته باشد؛ اما در اکثر موارد، این مفهوم مد نظر است. به عنوان مثال وقتی می‌گوییم ۱۰ ترند روز در استفاده از شبکه‌های اجتماعی را در این مطلب معرفی می‌کنیم، منظور ما این است که مواردی که در دنیای شبکه‌های اجتماعی در حال فراگیر شدن هستند و توجه بسیاری به آنها جلب شده است را به شما معرفی می‌کنیم.

تاریخچه

دیکشنری آنلاین ریشه‌شناسی می‌گوید فعل روند در دهه 1590 در زبان انگلیسی ظاهر شده است. در آن زمان، این به معنی  دویدن یا خم شدن در یک جهت خاص (هزینه‌ها، رودخانه‌ها و غیره) بود.

این واژه از انگلیسی Trenden آمده است که به معنای “چرخش” است. “Trenden” از کلمه انگلیسی قدیمی “Trendan” آمده است که به معنای “غلت زدن” است.

کلمه آلمانی میانه پایین به معنای “Trint” و آلمانی کم میانه “Trent” آمده است که به معنای “مرز، حلقه” است. ارتباطات خارج از ژرمنیک نامشخص است.

این اسم در سال 1777 ظاهر شد و به معنی “راه خم شدن چیزی” بود. تنها در دهه 1950 بود که این کلمه به معنای “گرایش جدید غالب در مد یا فرهنگ عامه پسند” بود.

چرخه ترند

چرخه طبیعی که ترند معرفی می‌شود، مورد استقبال قرار می‌گیرد، از بین می‌رود و جای خود را به ترند دیگری می‌دهد.

  • شکل‌گیری: ترند جدیدی شکل می‌گیرد؛ این شروع می‌تواند از ران‌وی‌ها باشد یا توصیه فشن بلاگرها
  • استقبال: ترند مورد استقبال قرار می‌گیرد و به سرعت رواج پیدا می‌کند. تقاضا افزایش پیدا می‌کند.
  • تولید انبوه: تولیدات انبوه صورت می‌گیرد و بازار اشباع می‌شود. روند به خوبی شناخته شده است.
  • نزول: ترند به مرور محبوبیت خود را از دست می‌دهد.
  • منسوخ شدن: منسوخ شدن به معنای حذف کامل نیست و به نوعی ممکن است دوباره ترند شود. در پایان ترند جدیدی شکل می‌گیرد.

در دنیای تجارت، ترند الگویی از تغییر تدریجی یک فرآیند، خروجی یا شرایط است. این یک گرایش متوسط ​​یا عمومی است.

بازارها

ترند در بازارهای مالی تمایل قابل درک برای حرکت در یک جهت خاص با گذشت زمان است. به عبارت دیگر، یک تمایل درک شده برای حرکت در یک جهت خاص. ما این روندها را برای فریم‌های کوتاه مدت ثانویه، چارچوب‌های زمانی متوسط، و چارچوب‌های طولانی سکولار طبقه‌بندی می‌کنیم.

ما فقط می‌توانیم با اطمینان روند عقاید را تعیین کنیم. این بدان دلیل است که، در هر زمان، ما نمی‌دانیم قیمت‌های آینده چه خواهد بود.

تجارت سودآور

بازار گاو نر یا روند صعودی به بازاری گفته می‌شود که تمایل به صعود دارد، به عنوان مثال، قیمت‌ها در حال افزایش هستند. اگر یک سرمایه‌گذار احساس سرسختی کند، انتظار دارد به عنوان مثال قیمت سهام افزایش یابد.

بازار خرس

بازار خرس یا روند نزولی بازاری است که تمایل به پایین رفتن دارد، به عنوان مثال، قیمت‌ها در حال سقوط هستند. اگر یک سرمایه‌گذار احساس نزولی کند، انتظار دارد قیمت سهام کاهش یابد.

مرسوم، مد روز

فرد مرسوم، مد روز شخصی است که بسیار به روز یا شیک‌پوش است. همچنین می‌توانیم از این اصطلاح برای سبک‌ها یا چیزها استفاده کنیم. به عنوان مثال، مدل موی مرسوم، مد روز مدل موی شیک است. لباس‌های مرسوم، مد روز لباس‌های مد روز است.

منبع:

Marketbusinessnews.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *