زمان مطالعه این مقاله 7 دقیقه میباشد.

بسیاری از خرده فروشان معتقدند که دیر یا زود، خرید آنلاین یا تجارت الکترونیکی ممکن است پایان قالب های خرده فروشی سنتی را تحریک کند. در واقع، امروزه خریداران اغلب به فروشگاه های سنتی مراجعه می كنند تا فقط به محصولاتی كه می خواهند خریداری كنند مراجعه كنند. و سپس آنها را با قیمت مناسب تری از طریق اینترنت سفارش دهند. با این حال، این ویژگی رفتار مصرف کننده مانعی غیرقابل حل نیست.

با سازماندهی صحیح کانالهای مختلف فروش و توانایی مدیریت آنها به عنوان یک مجتمع واحد. خرده فروشان قادر به افزایش فروش خود و حتی رقابت با فروشگاه های آنلاین هستند. ما در این قسمت از مقاله دنیزیول قصد داریم چند نکته که می تواند به خرده فروشان سنتی کمک کند تا در عصر فروش آنلاین زنده بمانند. را بررسی کنیم. در ادامه با ما همراه باشید…

تجارت الکترونیکی
چهار نکته مهم برای شما در تجارت خرده فروشی در دوران تجارت الکترونیکی

از اطلاعات مصرف کنندگان برای ایجاد رویکرد فردی استفاده کنید. تجارت الکترونیکی

امروزه به دست آوردن اطلاعات قابل اعتماد در مورد مصرف کنندگان بسیار آسان است. منابع بسیاری از این اطلاعات وجود دارد. از نظرسنجی های سنتی گرفته تا نرم افزارهایی که می توانند مشتریان شما را حتی بدون اطلاع آنها تجزیه و تحلیل کنند. اطلاعات مربوط به مدلهای رفتار مصرف کننده به بازاریابان این امکان را می دهد. تا بخشهای کلاسیک مصرف کننده را به بخشهای خرد تقسیم کنند. و با موفقیت کمپین های تبلیغاتی را برای این گروه از افراد طراحی کنند. به عنوان مثال، فروشگاه شما می تواند بازاریابی ویژه و محصولات پیشنهادی را هدف قرار دهد تا درک فردی از نام تجاری شما را در نظر بگیرد.

بیشتر بخوانید:

 3 راهی که خرده فروشان می توانند اعتماد مشتری را با محتوای مفید کسب کنند.

اقتدار کسب کنید. تجارت الکترونیکی

برخلاف غول های تجارت الکترونیکی که انواع مختلفی از محصولات را به همه دسته مشتریان ارائه می دهند، شما می توانید بر روی دسته بندی های خاص محصول تمرکز کنید. بنابراین، شما می توانید خود را به عنوان متخصص در این محصولات با تخصص در بهترین و محبوب ترین کالاهای با کیفیت عالی خدمات پشتیبانی کنید. این مفهوم را می توان از طریق ارائه بررسی های تخصصی و توصیه ها، توسعه مکانیزم های منحصر به فرد برای جستجوی محصول، ایجاد اطلاعات گسترده و مرتبط، و غیره تحقق بخشید. علاوه بر این، لازم است که صلاحیت کارکنان فروش فروشگاه خود را افزایش دهید تا کارمندان از ویژگی های خاص محصولاتی که ارائه می دهید کاملاً آگاه هستند.

تجارت الکترونیکی
چهار نکته مهم برای شما در تجارت خرده فروشی در دوران تجارت الکترونیکی

قالب فروشگاه خود را تغییر دهید.

فروشگاه شما، به ویژه اگر فروشگاه بزرگی باشد. می تواند به مرکزی برای خدمات مشتری یکپارچه تبدیل شود. این نقش باید در سازماندهی کار آن و نسبت مناطق اختصاص یافته برای کانالهای مختلف فروش، منعکس شود. علاوه بر این، شما باید روحیه و جو عمومی را تغییر دهید که واقعاً به برانگیختن تمایل برای خرید کالاهای شما کمک می کند. این رویکرد به عنوان خرده فروشی شناخته می شود.

روش های زیادی برای سازماندهی سرگرمی برای بازدید کنندگان شما وجود دارد. به عنوان مثال، با راه اندازی کافه ها رستوران ها، سینماها، برگزاری کلاسهای مستر و غیره. البته، همه اینها نیاز به برنامه ریزی دقیق و تزریق منابع مالی قابل توجه دارد، اما این به این معنی نیست که شما قادر به کنار آمدن با این کار نیستند. در پایان، شما همیشه می توانید برای یک حساب بانکی بدون کارمزد یا حساب بانکی اقدام کنید.

بیشتر بخوانید:

خرده فروشی در مقایسه با عمده فروشی؛ تفاوت خرده فروشی و عمده فروشی؛ دنیزیول

محصولات منحصر به فرد را ارائه دهید.

اگر کالای شما تفاوتی با رقبا نداشته باشد، فروش چنین محصولاتی بسیار دشوارتر خواهد بود. هنگام تشکیل مجموعه خود، سعی کنید پیشنهادات منحصر به فردی برای مشتریان خود ارائه دهید. به عنوان مثال، شما می توانید یک خط تولید انحصاری را که با مشارکت یک مارک یا سلبریتی معروف طراحی شده است راه اندازی کنید. همچنین می توانید مجموعه ای از محصولات را با نام تجاری خود ایجاد کنید. متناوباً، با ترغیب تأمین كنندگان برای تغییر اندازه بسته بندی و برچسب زدن، می توانید مقایسه مستقیم محصولات در اینترنت را برای مشتریان دشوار كنید.

تجارت الکترونیکی
چهار نکته مهم برای شما در تجارت خرده فروشی در دوران تجارت الکترونیکی

نتیجه

همانطور که می بینید. استراتژی های زیادی برای توسعه تجارت خرده فروشی شما حتی در شرایط رقابت با فروشگاه های آنلاین و تجارت الکترونیکی وجود دارد. با این حال، شما نباید اینترنت را به عنوان دشمن خود درک کنید. برعکس، شما می توانید از آن به عنوان یک متحد استفاده کنید. و تلاش های بازاریابی خود را نه تنها به صورت آفلاین بلکه به صورت آنلاین نیز هدایت کنید.

 

ما را در اینستاگرام دنیزیول دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.