رنگ های متناسب با پوست
شاید شما هم افرادی را دیده باشید که از ترس این که مبادا رنگ لباسی که انتخاب می کنند به پوست شان نیایید، تنها لباس هایی با رنگ های سفید و یا مشکی را انتخاب می کنند و در انتخاب سایر رنگ های مناسب برای پوست شان دچار مشکل می شوند.شاید هم شما جزو این دسته از افراد باشید، به همین دلیل به شما توصیه می کنیم که این بخش از مقاله را حتما مطالعه کنید تا نه تنها بتوانید رنگ لباسی مناسب پوست خود انتخاب کنید بلکه بتوانید با انتخاب رنگی مناسب، حس آرامش را در خود ایجاد کنید.اگر جزو افرادی هستید که پوستی تیره دارند توصیه می کنیم از رنگ هایی مانند قهوه ای، مشکی و یا سرمه ای برای لباس های خود استفاده نکنید، به جای این رنگ ها از رنگ های روشنی مانند کرم، خاکستری روشن، صورتی و آبی روشن استفاده کنید.در مقابل افرادی که پوست روشن دارند نباید از رنگ های روشن برای لباس های خود استفاده کنند، زیرا این کار باعث می شود که پوست آن ها روشن تر دیده شوند و در نتیجه پوشیدن چنین لباس هایی باعث بی رنگ شدن شان می شوداین افراد بهتر است از رنگ هایی مانند آبی، سبز و یا بنفش برای لباس های خود استفاده کنند. حال اگر افرادی که پوست روشنی دارند، موی روشنی نیز داشته باشند بهتر است از لباس هایی با رنگ های تند مانند نارنجی و قرمز استفاده کنند.اما جالب است بدانید که افرادی که پوست گندمی دارند آزادی عمل بیشتری دارند، این مسئله به این معنا است که تمام رنگ ها برای این دسته از افراد مناسب هستند، اما نکته ای که وجود دارد این است که بهتر است این افراد از رنگ قهوه ای تیره استفاده نکنند.برای این که زیبایی خاصی به این افراد بخشیده شود بهتر است از رنگ هایی مانند سرمه ای، بژ و سفید استفاده کنند.

 

لباس هایی که ما را لاغرتر نشان می دهد

افرادی که دچار چاقی و اضافه وزن دارند همیشه با یک معضل جدی برای انتخاب لباس روبرو هستند، این گونه افراد باید در انتخاب لباس های خود به خوبی دقت کنند زیرا ممکن است لباسی که انتخاب می کنند نه تنها آن ها را چاق تر نشان دهد بلکه تاثیرات جدی روی زیبایی آن ها بگذارد.

به یاد داشته باشید که افرادی چاق هستند باید مدل، جنس و حتی تزئینات لباس را به خوبی مورد بررسی قرار دهند تا انتخاب مناسبی داشته باشند.

نکته ی دیگری که در انتخاب لباس برای افراد چاق باید به آن اشاره کنیم این است که این افراد بهتر است که بیشتر از رنگ های تیره برای لباس های خود استفاده کنند تا این که از رنگ های روشن استفاده کنند.

در ضمن این گونه افراد باید در انتخاب ترکیب رنگ برای لباس نیز دقت کافی داشته باشند و بهتر است از بلوز و شلوارهای یک رنگ استفاده کنند، این کار باعث می شود که اندام خود را ایده آل تر از آن چه که هست نشان دهند.

و نکته ی آخر برای انتخاب لباس برای افرادی که دچار چاقی و اضافه وزن هستند این است که بهتر است که از لباس هایی استفاده کنند که دارای پارچه های ساده است، زیرا پارچه هایی که دارای تزئینات هستند ممکن است چاقی افراد را بیشتر نشان دهند.

لباس مناسب برای افراد قد کوتاه
شاید شما جزو افرادی باشید که قد کوتاهی داشته باشند و از این مسئله دل خوشی نداشته باشید، برای چنین افرادی توصیه می کنیم از رنگ لباس هایی استفاده کنند که رنگ بلوز و شلوار یکی باشد، این کار باعث می شود که قد این گونه افراد بلندتر به نظر برسد.

همچنین پوشیدن لباس هایی که دارای خطوط عمودی هستند می توانند در بلندتر نشان دادن قد افراد کمک کند. در ضمن همان طور که می دانید پوشیدن کفش های لژدار و یا کفش هایی که دارای پاشنه های بلندی هستند می توانند به افراد در بلندتر نشان دادن قدشان کمک شایانی کند.

نکته ی دیگری که افراد لاغر باید به آن توجه داشته باشند این است که بهتر است وزن خود را کنترل کنند، زیرا افرادی که قد کوتاه و همچنین اضافه وزن دارند معمولا کوتاه تر از افرادی دیده می شوند که قد کوتاه ولی بدون اضافه وزن و چاقی دارند.

در ضمن این گونه افراد بهتر است از لباس هایی استفاده کنند که دقیقا اندازه شان باشد، زیرا پوشیدن لباس های گشاد برای این گونه افراد باعث می شود که قدشان کوتاه تر دیده شود.

یکی دیگر از نکاتی که در انتخاب لباس برای افراد قد کوتاه باید به آن اشاره کنیم این است که انتخاب لباس هایی با رنگ تیره نیز می تواند برای این افراد انتخاب خوبی باشد.

و در نهایت این که اگر این افراد از شلوار استفاده می کنند بهتر است شلوار خود را خیلی بالا نکشند، زیرا این کار می تواند آن ها را قد کوتاه تر نشان دهد.

شناختن سبک شخصی در لباس پوشیدن
سبک شخصی در لباس پوشیدن چیزی است که همه ی افراد دارند، فقط نکته ای که وجود دارد باید این سبک را بشناسیم و بفهمیم تا بتوانیم انتخاب درستی داشته باشیم.

به یاد داشته باشید که سبک شخصی که از آن برای لباس پوشیدن خود استفاده می کنید نشان دهنده ی سبک زندگی، علایق، روحیات، گذشته و شخصیت شماست.

در نهایت وقتی شما سبک شخصی خود را پیدا می کنید عالی و با اعتماد به نفس به نظر می رسید و حال باید دید که چه چیزهایی باعث خواهد شد که سطح تیپ شما بالا برود.

بیش از اندازه از اکسسوری ها استفاده نکنید
نکته ی دیگری که در انتخاب لباس مناسب باید به آن اشاره کنیم این است که سعی کنید لباس هایی انتخاب کنید که ساده باشند، در واقع باید بگوییم که لباس درجه یک باید کمی ساده باشد.

برای مثال توصیه می کنیم از لباس های دکلته و باز و همچنین دامن های خیلی خیلی کوتاه استفاده نکنید، همچنین تاپ هایی که بالاتنه شلوغی دارند نیز نپوشید. معمولا یقه لباس های زنانه به صورت یقه گرد، یقه هفت و یا به شکل قایقی است.

گاهی اوقات نیز می توانید برای تنوع از لباس هایی دارای یقه مربعی هستند نیز استفاده کنید. اگر می خواهید در موقعیت ها و مکان های رسمی نیز حضور پیدا کنید توصیه می کنیم که از یقه هایی به شکل قلب و یا نامتقارن استفاده کنید.

نکته ی دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که لبه دامن و یا پیراهن هایی که می پوشید باید یا دقیقا بالا و یا پایین زانو باشند. در ضمن لباس زیرتان نیز نباید از قسمت زیر بغل و یا پیراهن تان دیده شود.

یکی از علایق خانم ها، استفاده از زیورآلات است، اگر می خواهید از زیورآلات استفاده کنید برای این که شیک تر به نظر برسید چند نکته را به خاطر داشته باشید:

گوشواره:
گوشواره هایی که استفاده می کنید بهتر است به شکل گوشواره میخی مرواریدی و یا الماسی باشد و یا این که بهتر است از گوشواره ی حلقه ای نقره ای و یا طلایی استفاده کنید.

انگشتر:
پوشیدن انگشتر نیازی نیست ولی اگر از انگشتر استفاده می کنید بهتر است از انگشتر ظریفی استفاده کنید که یا در انگشت حلقه باشد و یا این که در انگشت وسط باشد.

دستبند:
در صورتی که از دستبند استفاده می کنید از النگوی نقره ای و یا طلایی که یا می تواند چند النگوی ظریف و یا یک النگوی کلفت و سنگین باشد.

ساعت مچی:
ساعت مچی که برای پوشیدن انتخاب می کنید بهتر است ساعت مچی نقره ای و یا طلایی با بند چرم و یا استیل باشد.

گردنبند:
برای انتخاب گردنبند می توانید از گردنبند که دارای الماس تک نگین، مروارید و یا آویز بلند استفاده کنید.

روسری:
روسری هم جزو اکسسوری محسوب می شود، اگر از شال و روسری استفاده می کنید به یاد داشته باشید که استفاده از شال و روسری راه خوبی است که می تواند به ظاهر شما جلوه ی خوبی ببخشد. در ضمن بهتر است که شال و یا روسری که استفاده می کنید تک رنگ و ساده باشند و پارچه های نخی، ابریشمی و یا پشمی نیز انتخاب مناسبی هستند.

برای این که کمی تنوع ایجاد کنید از پارچه ها و رنگ های مختلف ایجاد کنید. همچنین متناسب با فصل ها نیز می توانید از جنس های مختلف شال و روسری استفاده کنید، برای مثال می توانید در تابستان از جنس ابریشم و کتان سبک و در زمستان می توانید از پشم کلفت تر استفاده کنید.

کفش:
یکی دیگر از مواردی که جزو اکسسوری ها به حساب می آید، کفش است. بهترین انتخاب هایی که می توانید برای کفش داشته باشید این است که از کفش های پاشنه بلند پشت باز، کفش باله و یا بوت هایی که دارای رنگ های خنثی مثل کرم و یا مشکی هستند استفاده کنید.

این کفش ها از این نظر مناسب هستند که می توان آن ها را با انواع ست ها پوشید و به همین دلیل نیازی نیست که کمد خود را پر از کفش های مختلف کنید.

نکته ی دیگری که وجود دارد این است که شاید شما هم شنیده باشید که یک خانم باید یک جفت کفش قرمز داشته باشد، زیرا این رنگ را می توان با رنگ پوست های تیره و یا سفید نیز استفاده کرد. به یاد داشته باشید که در صورتی که از کفش هایی متناسب با طرح پوست خود استفاده کنید می توانید جلوه ی خاصی به پوست خود ببخشید.

برای شیک پوش بودن نیاز به صرف هزینه ی زیادی نیست.
در واقع هدفی که افراد از انتخاب لباس های مناسب دارند این است که در نهایت شیک و جذاب به نظر بیایند، به همین دلیل اکثر افراد تصور می کنند برای این که شیک به نظر بیایند به صرف هزینه ی زیادی نیاز دارند.

اما مسئله ای که وجود دارد این است که بر خلاف تصور بسیاری از افراد برای این که شیک پوش به نظر بیایید نیازی نیست که هزینه زیادی صرف کنید، زیرا زمانی که شما لباس های کلاسیک و یا لباس هایی که دارای جنس خوبی هستند را انتخاب می کنید این لباس ها سال ها برای شما باقی می مانند.

پس توصیه می کنیم در هنگام خرید برای این که بتوانید لباس خوبی انتخاب کنید تا ظاهرتان را جذاب کند، لباس هایی با کیفیت، دارای جنس خوب و همچنین سبک استفاده کنید تا بتوانید آن ها را با بقیه ی لباس های خود ست کنید.

برای این که بتوانید در ظاهر خود تغییر ایجاد کنید باید بدانید که اکسسوری ها نسبت به لباس ها ارزان تر هستند به همین دلیل می توان از اکسسوری های مختلفی برای جلوه بخشیدن به ظاهر خود و همچنین ایجاد تغییر در ظاهر خود استفاده کنید.

جالب است بدانید که زمانی در انتخاب لباس های خود دقت به خرج می دهید، نیازی نیست که کمد خود را پر از لباس کنید زیرا شما می توانید با استفاده از اکسسوری های متنوع، تغییرات زیادی را در ظاهر خود ایجاد کنید.

لباس هایی با رنگ های خنثی بپوشید
یکی دیگر از نکاتی که در مورد اصول انتخاب لباس باید به آن اشاره کنیم این است که زمانی که از هماهنگی ست لباس های خود مطمئن نیستید، از لباس هایی با رنگ های خنثی استفاده کنید.

طرح ها و چاپ های خاص زیادی وجود دارند که شما می توانید از آن ها استفاده کنید و شیک و جذاب به نظر برسید، اما مسئله ای که وجود دارد ممکن است شما با این لباس ها احساس راحتی نکنید. به جای استفاده از این لباس ها، شما می توانید از لباس هایی با رنگ های خنثی استفاده کنید که لباس ها تنوع زیادی دارند و شما می توانید آن ها را با رنگ های دیگر ست کنید.

از جمله رنگ های خثنی که بیشتر استفاده می شود می توان به مواردی همچون کرم، بژ، سفید، آبی آسمانی، مشکی و خاکستری اشاره کرد. البته توجه داشته باشید که زمانی که از رنگ های خنثی استفاده می کنید سرپا نباید یک رنگ بپوشید، بلکه زمانی که از رنگ های خثنی استفاده می کنید می توانید از رنگ های دیگر نیز در کنار آن استفاده کنید و همچنان شیک و جذاب بمانید.

و یا این که شما می توانید در کنار این رنگ ها، از اکسسوری های دیگری استفاده کنید تا به ظاهرتان جلوه ی خاصی ببخشد، برای مثال می توانید از اکسسوری استفاده کنید که رنگی چشمگیر و زیبا داشته باشد، برای نمونه می توانید از کمربندی از جنس چرم، روسری پشمی و یا یک جفت کفش پاشنه بلند قرمز استفاده کنید.

علاوه بر این، سایز مناسب نیز اهمیت بسیار زیادی دارد، زیرا داشتن سایز مناسب برای لباس ها نیز در شیک پوشی شما تاثیر دارد.برای این منظور از دامن ها و پیراهن هایی استفاده کنید که از دقیقا بالا و یا پایین زانو باشند.

همچنین در صورتی که از شلوارهای کلاسیک استفاده می کنید به یاد داشته باشید که شلوارهای کلاسیک معمولا راسته، کمی دم پا گشاد و یا حتی شبیه به شلوارهای مردانه هستند. در ضمن شلوارهای دم پا گشاد و یا کلاسیک نیز با پارچه های کلاسیک نیز مناسب هستند.

در استفاده از کت ها، بلوزها و ژاکت ها نیز به این نکته توجه داشته باشید که در استفاده از آن ها باید گودی کمر مشخص باشد.

چند نکته ی کلی در انتخاب لباس مناسب برای آقایان
اگر لباس های یقه گرد استفاده می کنید به یاد داشته باشید که استفاده از لباس های یقه گرد،گردن شما را کوتاه تر نشان می دهد.
برای این که کوتاه تر و چاق تر به نظر برسید از کروات های پهن استفاده کنید.
در صورتی که از کت و شلوار استفاده می کنید و می خواهید رنگ کت و شلوار خود را با کفش های خود ست کنید،باید بدانید که کت و شلوار خاکستری و سرمه ای با رنگ کفش مشکی و همچنین کت و شلوار قهوه ای و زیتونی با رنگ کفش قهوه ای ست است.
رنگ کمربندی که استفاده می کنید با یک رنگ کفش تان ست باشد.
برای این که لاغرتر و بلندتر به نظر برسید از کرواتی با پهنای متوسط استفاده کنید که طول آن حتما به کمرتان برسد.
برای لاغرتر نشان دادن خود، شلوار خود را در ناحیه ی کمر بالا بیاورید نه پایین تر.