انواع شلوارجین رو میشناسید؟ 6 مدل شلوار جین

شلوارجین چیست؟

شلوار جین یکی از شلوارهای محبوب در جهان است کمتر کسی را می‌توانید بیابید که از شلوارجین ناراضی باشد شلوار جین مردانه و زنانه با هر اندامی شیک و زیبا می‌شود شلوار جین از انواع مختلف با توجه به مد تغییر کرده است در ادامه این آموزش از آموزش‌های دنیزیول درباره انواع شلوار جین توضیح خواهیم داد.

flare jean

شلوارهای پاچه گشاد در سال‌های 1980 میلادی حسابی اوج گرفتند و جای خودشان را به استایل‌های رسمی‌تر دادند. این سری از شلوارهای جین دوبـــاره مد شده‌اند. این شلوارها بصورتی است که از زانو بـــه پایین گشاد می‌باشند.

shinny jean

این مدل از شلوارهای جین بــر خلاف مدل‌های پاچه گشاد، بسیار تنگ می‌باشند بطوری که دقیقا روی پوست شما سوار می‌شود و شکل پای شما را به خودش می‌گیرد. این شلوار مناسب هر اندامی است.

Straight jean

شلوارهای راسته یا استریت آنهایی هستند که عرض ثابتی دارند. این نوع از جین‌ها برای ساخت استایل‌هایی رسمی در محیط‌هایی مثل دانشگاه‌ها بسیار مناسب هستند. برای اطمینان از راسته بودن شلوار باید عرض قسمت زانو و دمپا راچک کنید تا هم اندازه باشند. این مدل از شلوارهای جین هم بین مردان و هم بین زنان رایج می‌باشد.

Baggy jean

شلوارهای بگی به دهه 80 میلادی برمی‌گیردند. فرم اولیه این شلوارها با فرم همه گیر آنها، کمی تفاوت دارد. در ابتدا این شلوارها پر از جیب بودند و خاستگاه اولیه آنها نیز به کشور انگلیس مربوط می‌شود. حال آن که به مرور جیب‌ها کم و کمتر شدند و بجایش، گشادی و فاق بلند، بیشتر و بیشتر شدند. این روند تا جایی پیش رفت که اکنون همه شلوار بگی را به گشاد و پایین بودن کمر آن میشناسند.

Mom Jeans

شلوارهای مام استایل به مدلی از شلوارهای لی و ضخیم گفته می‌شود که گشاد هستند و دارای فاق‌های بلند می‌باشند. این مدل از شلوارها در گذشته یکی از ترند‌های مد و فشن بوده‌اند و امروزه دوباره به روی کار آمده‌اند. این شلوارها دارای فاق بلند که پاچه‌های شلوار حالت خمره‌ای دارند، یعنی بالای شلوار گشاد می‌باشد و هر چه به سمت پایین شلوار نگاه کنید تنگ‌تر می‌شود و جنس پارچه حالت کشی پیدا دارد.

Slouchy

این شلوار جین‌های پهن و چین‌دار با پارچه‌های جین سنگ شور و کلاسیک که یادآور دهه ۸۰ میلادی هستند. این شلوارها از رنگ‌های آبی جین گرفته تا کرم و سفید ما را همراهی می‌کنند و با یک تای نازک در قسمت پایین شلوار حسابی استایلمان را ترندی می‌کنند. این شلوارها همانند مام فاق بلند دارند مثل مام حالت خمره‌ای دارند اما تفاوت اصلی بین این دو یکی در جنس پارچه  که کمتر حالت کشی رو داراست و یک تفاوت دیگر در برش قسمت کمرش هست.

نکته: برش قسمت کمر این شلوارها چه فرقی با بقیه دارند؟ کاربرد مام جین‌ها راحتیه پس کمرش جوری برش میخوره که راحت باشه اما اسلوچی کمرش جوری طراحی شده که باسن و گودی کمر رو زیبا نشون میده.

تفاوت شلوارجین مام استایل اسلوچی و بوی فرند

شلوارهای بوی فرند که از نامش پیداست. شلواری است با الگوی شلوارهای مردانه که برای زنان سایزبندی شده‌اند. یک مدل دیگر هم به نام گرل فرند است که در واقع همان بوی فرند هست اما طبق اندام زنان طراحی شده و گشاد بودن آن کمتر است. در تصویر زیر تفاوت این سه شلوار را مشاهده نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *